Dokumenty
Kontakt
1. KARKONOSZE

1 dzień wyjazd z Bielska-Białej rano; przyjazd w południe do Karpacza; spacer po kurorcie: skocznia Orlinek, świątynia Wang i spacer z zapory na Łomnicy ulicą Rybacką do centrum miasta. Zakwaterowanie i obiadokolacja w pensjonacie.

2 dzień – po śniadaniu - wycieczka w Karkonosze: wyjazd wyciągiem krzesełkowym na popularną Kopę, skąd piesza wędrówka na Śnieżkę atrakcyjną trasą widokową aż na szczyt (1605m). Odpoczynek w schronisku i zejście do Górnego Karpacza przez Kocioł Małego Stawu, nad którym położone jest jedno z najładniejszych schronisk w polskich górach - zabytkowe schronisko „Samotnia" (cała trasa 5-6h).
Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

3 dzieńpo śniadaniu, opuszczenie pensjonatu; przejazd do Szklarskiej Poręby i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę (1362m) - rozległa panorama Karkonoszy. Piesze zejście do wodospadu Kamieńczyka - jednego na najpiękniejszych w Sudetach i dalej aż do Kruczych Skał (trasa do 2godz.). Powrót do Bielska-Białej w późnych godzinach wieczornych.

Ceny:      725zł/os – 40os       815zł/os – 30os       1150zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

wyciąg na Kopę i Szrenicę – 25zł/os. w 1 stronę, Świątynia Wang - 8zł/os, wodospad Kamieńczyka - 6zł/os.

 


2. WŚRÓD STARYCH GÓR I BIZONÓW!

1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej; przejazd do Kielc z postojem w Jędrzejowie - zwiedzanie muzeum zegarów i w Chęcinach - ruiny średniowiecznego zamku plus słynna Jaskinia Raj. Obiadokolacja i nocleg w Kielcach lub okolicy.

2 dzień – śniadanie; wyjazd do Huty Szklanej - wejście na Św. Krzyż z postojem po drodze - pogański wał kultowy i wspaniały widok na świętokrzyskie gołoborza i okolice. Zwiedzanie najstarszego polskiego sanktuarium z relikwiami Krzyża Świętego + wejście na dzwonnicę - rozległa panorama Łysogór. Zejście do Nowej Słupi prastarym Traktem Królów, wiodącym przez Puszczę Jodłową. Powrót do Kielc - spacer po zabytkowym centrum: katedra, Pałac Biskupów, dworek Laszczyków. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu opuszczenie miejsca zakwaterowania i przejazd do wsi Ujazd - potężne ruiny niegdyś bardzo bogatego  i wystawnego zamku Krzyżtopór. Na koniec - wizyta w Kurozwękach – rodowa siedziba Popielów i rozległe pastwiska ze stadem...bizonów amerykańskich - możliwość wyjazdu traktorem na Safari-Bizon! Powrót do Bielska późnym wieczorem.


Ceny:       650zł/os – 40os          735zł/os – 30os           1095zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Raj - 25zł/os, Jędrzejów - 15zł/os, ruiny w Chęcinach - 15zł/os, Krzyżtopór - 10zł/os, Kurozwęki - pałac i bizony - 20zł/os.


 

3. KOTLINA KŁODZKA

1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej, przejazd do Paczkowa (postój w zabytkowym miasteczku) i jazda dalej w kierunku Złotego Stoku – zwiedzanie "korytarzy pełnych złota" w dawnej kopalni złota. Przyjazd do Polanicy Zdrój - zakwaterowanie, obiadokolacja i - dla chętnych - wieczorna przechadzka po znanym kurorcie (park zdrojowy z pijalnią wód, sanatorium "Wielka Pieniawa", glorietką i bulwary nad Bystrzycą Dusznicką).

2 dzień – śniadanie; przejazd do Kudowy - moment zadumy w Kaplicy Czaszek oraz wypoczynek w parku zdrojowym z pijalnią wód. Wyjazd w dalszą drogę do Karłowa i wejście na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt gór stołowych - wędrówka skalnym labiryntem, będącym rezerwatem imponujących form skalnych! Następnie przejazd popularną "Drogą Stu Zakrętów" do Wambierzyc - postój w Sanktuarium Maryjnym i zwiedzanie ruchomej szopki z połowy XIX wieku!  Powrót na obiadokolację i nocleg do Polanicy.

3 dzień – po śniadaniu opuszczenie Polanicy; przejazd do Kłodzka - "zdobycie" potężnej Twierdzy Kłodzkiej + próba przejścia korytarzami minerskimi oraz... wejście na bastiony ze wyjątkową panoramą miasta i gór. Spacer po kłodzkiej starówce - gotycki Most Św. Jana, rynek, pełen przepychu kościół NMP, wyspa Piasek z klasztorem Franciszkanów. Przejazd do Książa - zwiedzanie wspaniałego, 3-go największego zamku w Polsce! Przyjazd do Bielska-Białej późnym wieczorem.

Ceny:      695zł/os – 40os          775zł/os – 30os          1095zł/os - 10os

Koszty dodatkowe- ceny orientacyjne:

Kopalnia Złota - 30zł/os, Kaplica Czaszek - 15zł/os, Szczeliniec - 6zł/os, szopka - 8zł/os, Twierdza Kłodzka – 30zł/os.


 

4. BIESZCZADY I BESKID NISKI

1 dzień – wyjazd w godzinach rannych z Bielska; przyjazd do Sanoka około południa; zwiedzanie rozległego skansenu prezentującego życie i kulturę Łemków, Bojków i Dolinian oraz spacer po wiernie odtworzonym XIX-wiecznym Miasteczku Galicyjskim! Przejazd do pobliskiej Dobrej Szlacheckiej - malownicza winnica nad Sanem (degustacja lokalnych win). Przejazd w rejon Polańczyka - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień – po śniadaniu wyjazd na Dużą Pętlę Bieszczadzką: Czarna Górna - niebanalne Muzeum Historii Bieszczad, Wołosate (siedziba BPN, stadnina konia huculskiego, stary cmentarz i cerkwisko), Cisna Majdan - wyprawa w leśne ostępy dawną kolejką drzewną, Łopienka - wypał węgla drzewnego i spacer do legendarnej cerkwi. Powrót na obiadokolację i nocleg do Polańczyka.

3 dzień
– śniadanie; opuszczenie pensjonatu i rejs statkiem po Jeziorze Solińskim; wyjazd w kierunku Bielska-Białej z postojem w: Komańczy - klasztorek Sióstr Nazaretanek - miejsce internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz wspaniałe cerkwie: prawosławna i greko-katolicka. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.

Ceny:      745zł/os – 40os         835zł/os – 30os        1180zł/os - 10os


Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

skansen - 25zł/os, winnica - 30zł/os, Muzeum Historii Bieszczad – 14zł/os,
kolejka - 30zł/os, rejs statkiem - 25zł/os, cerkiew w Łopience i Komańcza - wolne datki.


 


5. BIESZCZADY DLA PIECHURÓW DNIEM I NOCĄ...

1 dzień
- wyjazd wcześnie rano z Bielska; około południa przyjazd do Brzegów Górnych - szlak pieszy z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską. Odpoczynek w legendarnej Chatce Puchatka! Zejście do Brzegów Górnych (cudowne widoki na Połoninę Caryńską). Obiadokolacja i nocleg w rejonie Ustrzyk Górnych.

2 dzień - śniadanie;
przejazd do Wołosatego i przejście bardzo atrakcyjnym pod względem widokowym fragmentem głównego szlaku beskidzkiego z Rozsypańca przez Halicz z odbiciem na Tarnicę i zejście do Wołosatego (siedziba BPN, Stadnina konia huculskiego, stary cmentarz i cerkwisko). Powrót do Ustrzyk Górnych - obiadokolacja i nocleg.

UWAGA! Późnym wieczorem istnieje możliwość obserwacji nocnego nieba, które nad Bieszczadami jest wyjątkowo ciemne, dzięki czemu można zobaczyć planety i gwiazdozbiory. Obserwacja trwa około 2 godzin, jest poprzedzona prelekcją i odbywa się gołym okiem za wskaźnikiem laserowym i poprzez teleskopy.

3 dzień - śniadanie; opuszczenie Ustrzyk Górnych i przejazd na Przełęcz Wyżniańską. Piesze przejście do bacówki pod Małą Rawką i stamtąd wędrówka na Wielką Rawkę, a dla wytrwałych... dalej na pobliski szczyt Kremenaros i do Trójstyku Granicznego! Powrót na przełęcz i wyjazd do domu. Przyjazd do Bielska w godzinach nocnych.

Ceny:     840zł/os – 40os        930zł/os – 30os        1380zł/os - 10os

Cena obejmuje też obserwację nieba, wstęp do BBN i usługę miejscowego przewodnika.

 


6. BESKID ŚLĄSKI      

1 dzień - wyjazd z Bielska, przyjazd do Szczyrku; wyjazd wyciągiem krzesełkowym na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne (1257m - wspaniała panorama gór i Kotliny Żywieckiej). Przejście łatwą i bardzo widokową trasą przez Małe Skrzyczne na Malinowską Skałę i na Przełęcz Salmopolską. Przejazd autokarem do Wisły Malinka - próba "zdobycia" skoczni narciarskiej PŚ i spacer po koronie zapory na Wiśle. Przejazd do Koniakowa - najwyżej położonej wsi w Beskidzie Śląskim; obiadokolacja i nocleg.

2 dzień - śniadanie; przechadzka na szczyt popularnej góry Ochodzita - wspaniała panorama gór! Przejazd do centrum Koniakowa - zwiedzanie Muzeum Koronek i Centrum Pasterskiego. Następnie pobyt w sąsiedniej wsi Istebna – wizyta w autentycznej "kurnej chacie" Jana Kawuloka z cenną kolekcją oryginalnych instrumentów pasterskich. Przejazd do miejscowości Jaworzynka - Trójstyk Graniczny i bardzo ciekawe Muzeum Świerka z Pokazową Wolierą Głuszca! Powrót do Koniakowa na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - śniadanie; opuszczenie miejsca zakwaterowania; przejazd do Żywca - zwiedzanie Muzeum Browaru i spacer po zabytkowej starówce (rynek, katedra, park ze starym i nowym zamkiem). Na koniec - przejazd wzdłuż jezior: Żywieckiego i Międzybrodzkiego (z możliwością wjazdu na Górę Żar). Powrót do Bielska wieczorem...

CENY:   595zł/os - 40os            650zł/os - 30os             960zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

wyciąg na Skrzyczne - 70zł, Muzeum Koronek - 7zł/os, Chata Kawuloka - 13zł/os, skocznia - 15zł/os, Muzeum Browaru - 40zł/os, wagon na Żar - 20zł/os, kapela góralska do obiadokolacji - 1300zł.



7. ZIEMIA TARNOWSKA

1 dzień - wyjazd z Bielska rano; przejazd do Dębna - wizyta w zamku z XV wieku; dalsza droga do Tarnowa - spacer po mieście (dzielnica żydowska, katedra, Dom Mikołajowski z muzeum diecezjalnym, Ławka Poetów, Skwer Petofiego). Obiadokolacja i nocleg w rejonie Tarnowa.

2 dzień - śniadanie; wycieczka w rejon Ciężkowic - w programie: * rezerwat przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasto”,  * nastrojowy dwór Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, * Bobowa - galeria koronki klockowej, cenny kościół gotycki i synagoga. Powrót do Tarnowa na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu opuszczenie pensjonatu; wyjazd na północ w stronę Dąbrowy Tarnowskiej i Powiśla Dąbrowskiego. Pobyt w bajecznej wsi Zalipie, pełnej "malowanych zagród"! Wizyta w Domu Malarek - opis sposobu malowania domów i wyroby rękodzieła ludowego wsi Zalipie i okolic.
W drodze powrotnej postój w legendarnej Wiślicy - zwiedzanie miasteczka (kolegiata, kamienica różańcowa i Dom Długosza). Przyjazd do Bielska wieczorem...

Ceny:     645zł/os40os        705zł/os30os        990zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Dębno - 20zł/os, muzeum diecezjalne - 15zł/os,
Skamieniałe Miasto – 10zł/os, dwór Paderewskiego - 15zł/os,
synagoga i koronki - 20zł/os, Zalipie – 10zł/os



8. SZLAK PIASTOWSKI    

1 dzień wyjazd z Bielska rano do Poznania; przyjazd około południa - spacer: katedra na Ostrowie Tumskim, rynek z renesansowym ratuszem, zamek królewski, Biblioteka Raczyńskich, hotel Bazar. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Gniezna.

2 dzień śniadanie; wycieczka "Szlakiem Piastów": Biskupin - muzeum archeologiczne + zabytkowa ciuchcia na trasie: Biskupin - Wenecja + zwiedzanie skansenu kolejki wąskotorowej. Kolejny etap to Gniezno - katedra i "Drzwi Gnieźnieńskie"! Na koniec dnia - podróż promem na prastary Ostrów Lednicki - ruiny palatium i kaplicy z czasów Mieszka i Chrobrego i muzeum archeologiczne. Powrót na obiadokolację i nocleg.  

3 dzień - śniadanie; przejazd do Strzelna - możliwość zobaczenia kościołów: romańskiej rotundy Św Prokopa i Św. Trójcy z rzeźbionymi kolumnami z XII wieku! A w Kruszwicy - szansa zdobycia legendarnej Mysiej Wieży i rejs po jeziorze Gopło. Powrót do Bielska-Białej późnym wieczorem.

Ceny:      785zł/os – 40os         870zł/os – 30os       1240zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

statek po Gople + Mysia Wieża - 20 zł/os,
Biskupin - 20zł/os, kolejka i skansen wagonów - 25zł/os,
Ostrów Lednicki - 25 zł/os, Gniezno - 10zł/os.



9. SANDOMIERZ, KAZIMIERZ, NAŁĘCZÓW

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej rano; przejazd do Baranowa Sandomierskiego - zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w kraju + spacer po zamkowym parku. Przyjazd do Sandomierza - przechadzka po starówce: Wzgórze Zamkowe z katedrą i Domem Długosza, Collegium Gostomianum, ratusz, fragmenty murów obronnych z Bramą Opatowską, zabytkowe podziemia, a na koniec - Wzgórze Piszczele i lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi! Obiadokolacja i nocleg w rejonie Nałęczowa.

2 dzień - śniadanie, chwila relaksu w uzdrowisku Nałęczów - park kuracyjny, ze starymi łazienkami, pijalnią wód, pałacem Małachowskich i willą Żeromskiego. Przejazd do Kozłówki - wspaniała rezydencja Zamoyskich z rozległym parkiem i ....Muzeum Socjalizmu! Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego – renesansowe miasto, pięknie położone na nadwiślańskich wzgórzach: rynek z Farą, Góra Trzech Krzyży, baszta i zamek, klasztor Franciszkanów, XVII-wieczne spichlerze. Na koniec - rejs statkiem po Wiśle. Powrót do Bielska około 24.00.

Ceny:      780zł/os – 40os        865zł/os – 30os      1220zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

zamek w Baranowie – 25zł/os, podziemia - 20zł/os,
Kozłówka - 40zł/os., wzgórza i Fara w Kazimierzu – 20zł,

rejs - 25zł/os.

 

 

10. W KRAINIE POLSKIEGO WINA!

1 dzień - wyjazd rano z Bielska; przejazd do Zielonej Góry. Przyjazd i zwiedzanie miasta: katedra, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, rynek z ratuszem, zielonogórski deptak oraz Wzgórze Winne z Domkiem Winiarza, palmiarnią i odtworzoną winnicą - obiadokolacja. Wieczorem przyjazd na nocleg.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Łagowa "Perły Pojezierza Lubuskiego" i przechadzka po kurorcie (zamek Joannitów, bramy: Polska i Marchijska i grodzisko na Sokolej Górze). Przejazd do Międzyrzecza - okazja zobaczenia potężnych fortyfikacji (rezerwat nietoperzy). Powrót do Zielonej Góry i pobyt w lokalnej winnicy połączony z oprowadzeniem po: winnicy, ogrodzie ziołowym i parku miniatur historycznych obiektów winiarskich. Na koniec - obiadokolacja z degustacją wina.
          
3 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu i wyjazd w drogę powrotną do domu z postojem w Nowej Soli - spacer po rynku, porcie rzecznym i ...rejs po Odrze. Na koniec wycieczki - degustacja win w miejscowej winnicy połączona z posiłkiem. Przyjazd do Bielska między 22.00, a 23.00.

   
Ceny:       835zł/os – 40os       905zł/os – 30os      1350zł/os - 10os

UWAGA! W cenę wliczono pobyt w winnicach wraz z posiłkami w 2 i 3-cim dniu.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

forty – 20zł/os, rejs - 35zł/os.



 

11. LUBLIN, CHEŁM I ZAMOŚĆ

1 dzień - wyjazd z Bielska; przejazd do Lublina - spacer po Starym Mieście: Wzgórze Zamkowe, Brama Grodzka i Krakowska, klasztor Dominikanów, rynek z budynkiem Trybunału Koronnego wieża Trynitarska. Przejazd na obiadokolacja i nocleg do hotelu w rejonie Zamościa.

2 dzień - śniadanie, opuszczenie hotelu; przejazd do Chełma - wędrówka labiryntem podziemi kredowych, następnie wejście na Górę Chełmską (Bazylika Narodzenia NMP, klasztor i ogród różańcowy), Plac Łuczkowskiego i tajemnicza Wieża w Stołpiu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - śniadanie; spacer po Zamościu: bastiony twierdzy, rynek z cudownym ratuszem, katedra, pałac Zamoyskich. Około południa - wyjazd z Zamościa do pobliskiego Zwierzyńca na Roztoczu - spacer po letniej posiadłości Zamoyskich: Kościół Na Wyspie, Pałac Plenipotenta - siedziba zarządu Ordynacji Zamoyskich i browar, który można zwiedzić! Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.    

Ceny:         795zł/os40os      880zł/os30os      1270zł/os - 10os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Wieża Trynitarska w Lublinie - 15zł/os, podziemia - 25zł/os,
bastiony Zamość - 20zł/os, browar w Zwierzyńcu - 30zł/os.

 



12. CUDNE ROZTOCZE

1 dzień - wyjazd wyjazd z Bielska-Białej; przejazd do Leżajska – Bazylika Katedralna O.O. Bernardynów z bezcennymi organami! Przyjazd do hotelu w Janowie Lubelskim - ciepły posiłek i zakwaterowanie.
Możliwość wypożyczenia rowerów – samodzielny wyjazd w Lasy Janowskie i wzdłuż zbiornika wodnego.
Uwaga! Osoby nie jeżdżące na rowerach mogą skorzystać z basenu i sauny w hotelu. Kolacja i nocleg.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Zwierzyńca: Kościół na Wyspie, budynek Ordynacji Zamoyskich, Dom Plenipotenta i wizyta w muzeum przy centrum edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. W południe wyjazd ze Zwierzyńca i przejazd w rejon Krasnobrodu – spływ kajakami na rzece Wieprz! Podczas spływu - postój przy „Chacie Rybaka” w starym młynie – posiłek (pstrąg wędzony). Zakończenie spływu przy „Zagrodzie Guciów”.

Uwaga! Propozycja dla osób nie płynących kajakami:
1/ Krasnobród - spacer po malowniczym miasteczku: kamieniołom z widokową wieżą i lokalne sanktuarium maryjne. Dla lubiących spacery – przejazd autokarem do Doliny Św. Rocha i przechadzka do leśnej kapliczki Św. Rocha. Przyjazd na posiłek do Chaty Rybaka (wspólnie z grupą kajakową).

Wspólne zwiedzanie „Zagrody Guciów” i zabawa w pokoju zagadek w „Oborze Bimbrownika”! Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Janowie.

3 dzień - śniadanie; wyjazd z Janowa do Zamościa - spacer po renesansowym mieście-twierdzy: rynek z ratuszem, mury obronne i bastiony, katedra, pałac i akademia Zamoyskich, Muzeum Arsenału.O 15.00 obiad i wyjazd z Zamościa. Przyjazd do Bielska-Białej około północy.


Ceny:        1030zł/os - 40os        1160zł/os – 30os        1580zł/os - 10os     

Cena obejmuje świadczenia i wstępy oraz atrakcje.

 


13. GALICYJSKIE KLIMATY

1 dzień - wyjazd z Bielska rano; przejazd przez Kraków, Tarnów do Przemyśla z postojem w Leżajsku - wspaniały kościół i klasztor Bernardynów i w Jarosławiu - cerkiew, ratusz, Kolegiata Bożego Ciała, klasztor Dominikanów, kamienica Orsettich. Obiadokolacja i nocleg w Przemyślu.

2 dzień - śniadanie; spacer po Przemyślu: fragmenty twierdzy przemyskiej, zamek, katedra, sobór Św. Jana Chrzciciela, wieża zegarowa z ciekawym Muzeum Fajek i Winna Góra! Po południu wyjazd do Doliny Rzeki Wiar - klasztor Franciszkanów i znane sanktuarium Matki Boskiej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej (kościół z cudownym obrazem, dróżki kalwaryjskie i wieża widokowa z piękną panoramą Pogórza Przemyskiego i Ukrainy). Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

3 dzień - po śniadaniu; opuszczenie hotelu; przejazd do Łańcuta; zwiedzanie rezydencji pałacowej, powozowni i spacer po parku. Na koniec - wizyta w dawnej fabryce likierów hrabiego Potockiego, aktualnie "Polmos-Łańcut" wraz z degustacją wódek i likierów. Przyjazd do Bielska około 23.00

Ceny:      780zł/os – 40os     860zł/os – 30os      1230zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Fajki - 15zł/os, Łańcut – 30 zł/os, Polmos - 55zł/os.



14. W SAM ŚRODEK POLSKI!

1 dzień - wyjazd rano z Bielska-Białej; przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego - postój i spacerek po starówce: cerkiew prawosławna, Bazylika Św. Jakuba, zamek, Wielka i Mała Synagoga. Przejazd do Łodzi – spacer ul. Piotrkowską i czas wolny w inspirującym centrum handlowym "Manufaktura". Przejazd do wsi Tum k. Łęczycy i okazja zobaczenia jednej z najcenniejszych budowli w stylu romańskim w Polsce - Kolegiaty p.w. Św. Aleksego! Obiadokolacja i nocleg w okolicy Oporowa.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Płocka - zwiedzanie miasta o bogatej historii: Wzgórze Tumskie z romańską katedrą i sarkofagami władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz zamek książąt mazowieckich. Rejs statkiem po Wiśle. Powrót do Oporowa - wizyta w miejscowym zameczku rycerskim, malowniczo usytuowanym na wyspie! Obiadokolacja i nocleg.   

3 dzień - śniadanie; przejazd Nieborowa - zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce - pałacu Radziwiłów plus manufaktury majoliki i ogrodów: barokowego w stylu francuskim i parku romantycznego tzw "Arkadii". Przyjazd do Bielska w późnych godzinach wieczornych. 

Ceny:     795zł/os – 40os      875zł/os – 30os      1250zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

rejs  - 25zł/os, pałac w Nieborowie – 35 zł/os, Oporów - 15zł/os.

 


15. STAROŻYTNA CALISIA, EGZOTYCZNE PUSZCZYKOWO 

I ... ROGALIŃSKIE DĘBY!   

1 dzień - wyjazd z Bielska; przejazd przez Kluczbork do Kalisza - postój i zwiedzanie najstarszego miasta Polski: park miejski z Teatrem Nad Wodą, rynek i Polski Nazaret, czyli Narodowe Sanktuarium Św. Józefa. Wyjazd z Kalisza do Gołuchowa (wspaniały zamek, muzeum leśnictwa i ... zagroda żubra). Obiadokolacja i nocleg w okolicy Poznania.

2 dzień - śniadanie; wyjazd na całodzienną wycieczkę w rejon Wielkopolskiego Parku Narodowego. 1/  Kórnik - rezydencja Działyńskich + arboretum; 2/ Rogalin - kolejny pałac z galerią malarstwa i ... legendarne dęby! Po południu - fascynujące Puszczykowo, czyli muzeum pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera oraz spacer nad rzekę Wartę (park krajobrazowy). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu, opuszczenie pensjonatu; przyjazd do Poznania - spacer po mieście: zamek królewski, kościół farny, hotel "Bazar", biblioteka Raczyńskich oraz przejście na Ostrów Tumski - gotycka katedra z grobami Mieszka i Chrobrego. Powrót do Bielska około 23.00.    

Ceny:     780zł/os – 40os       870zł/os – 30os      1250zł/os - 10os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Gołuchów – 20zł/os, Kórnik - 30zł/os, Rogalin - 25zł/os, muzeum A. Fiedlera - 20zł/os,
krypty katedry w Poznaniu - 10zł/os.

 
Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ